Kurumsal Bakım Anlaşması

Ticari işletmeler için, bilgisayar ve yan ürünlerinden kaynaklanan en ufak bir sorun hem iş kaybına hem de kurumun ticari olarak zarar görmesine sebep olmaktadır. Bakım anlaşmalarının amacı arızaların giderilmesi değil, sistemin durmaksızın çalışmasını sağlayarak, olası işgücü kaybını önlemektir.

Kurumsal Bakım Anlaşması Nedir?

Kurum ile yapılan anlaşma kapsamına göre belirli periyotlar içinde sunulan bakım ve onarım hizmetlerinin tamamına verilen genel isimdir. Anlaşma çerçevesinde; Bilgisayar sistemleri ve donanımı, yazıcı, faks, fotokopi cihazları bakım ve onarımı, sunucular ve işletim sistemleri, kablolu ve kablosuz ağ yapısı, verilerinizin kontrolü ve yedeklenmesi hizmetlerini kapsamaktadır. Aynı zamanda periyodik bakımlar dışında oluşabilecek anlık donanımsal veya yazılımsal sorunlar için en kısa sürede müdahale ve çözüm hizmetlerini kapsar.

Kimler Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmalıdır?

İşletmesinde; bilgisayar, monitör, laptop, sunucu, yazıcı, tarayıcı, vb gibi çevre birimlerinin sayısı en az dört ve üzeri olan, bilgisayarlarında sorun meydana geldiğinde, acil çözüm gereken, tüm işletmeler Kurumsal Bakım Anlaşması yaptırabilirler.

Kurumsal Bakım Anlaşması Ne Tür Hizmetleri Kapsar?

Kurumsal Bakım anlaşması süresince yerinde servis desteği, ayda bir kez periyodik koruyucu bakım, envanter takibi, arızalı cihazın müşteri yerinde onarılamadığı durumlarda yerine yedek cihaz bırakılması, verilerin yedeklenmesi, hizmetleri dışında, tüm Microsoft Windows işletim sistemleri, Office uygulamaları, Novell, Linux ve iOS işletim sistemleri desteğini kapsamaktadır.

Bilgisayar, laptop, yazıcı, monitör, tablet bilgisayar, scanner, projeksiyon cihazı ve diğer çevre birimlerinin periyodik bakım ve onarımı, orjinal yedek parça desteği, ticari ve sektörel programların kurulum, eğitim ve desteğinin sağlanması standart bakım anlaşması kapsamında olup gerektiği durumlarda eleman outsourcing, help desk ve benzeri hizmetler eklenebilir. Gerek olmayan hizmetler anlaşma kapsamından çıkarılabilir.

Kurumsal Bakım Anlaşmasının Maliyeti Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşması maliyeti bilgisayar, laptop, sunucu ve çevre birimlerinin (yazıcı, tarayıcı, yedekleme üniteleri vb) durumu, kullanım amaçları ve parkurunuzun büyüklüğüne göre değişmektedir. Fiyatlandırma sistem analizi yapıldıktan sonra teklif olarak müşteriye sunulmaktadır.

Kurumsal Bakım Anlaşmasının Geçerlilik Süresi Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşması 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık süreler halinde yapılmaktadır.

Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmanın Avantajı Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşmalı müşterilerimiz öncelikli müşterilerimizdir. Ay içerisinde oluşabilecek ekstra servis ihtiyaçlarında ek hiçbir ücret ödemezler. Telefon, uzak masaüstü bağlantısı veya yerinde servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem belirlenerek acil müdahale edilir ve sorun mümkün olan en kısa sürede giderilmeye çalışılır. Anlaşmalı müşterilerimize donanımları bozulduğunda geçici donanım temin edilerek iş kaybına uğramamaları sağlanır. Teknolojik gelişmelerden anında haberdar olurlar, ek hiçbir ücret ödemezler, diğer donanım ürünlerini aldıklarında çok özel ödeme koşulları ve iskontolar sağlanır.

Kurumsal Bakım Anlaşmasına Nasıl Başlanır?

Öncelikle bir ön görüşme ile talepler belirlenir, sonrasında işleme bilgisayarları ve sistemi analiz yapılır ve yapılabilecek hizmetler hakkında bir brief verilir. Takip eden süreçte bir sözleşme hazırlanır, onaylanması durumunda, firmanın büyüklüğüne göre 1-10 kişilik bir ekip, işletme bilgisayarlarında toplu bir çalışma gerçekleştirir, eksikler belirlenir, yedekler alınır, ilk bakım yapılır, firmanın teknik yapısı, eksikler, geliştirmeler hakkında bir rapor hazırlanarak şirket yönetimine sunulur, bu tarihten itibaren de her türlü sorunda hızlı ve yerinde destek sağlanır.